Konkurs prezentacji wyborczych w ramach projektu „Uczeń-Obywatel”

Nasza szkoła już od kliku lat bierze udział miejskim projekcie Uczeń-Obywatel. Głównym punktem programu jest konkurs prezentacji wyborczych, podczas którego uczestnicy wybierają swojego prezydenta spośród kandydatów z różnych szkół. W tym roku konkurs ten odbył w wyjątkowym momencie, bo 19 kwietnia, czyli niemal w przeddzień prawdziwych wyborów na urząd prezydenta Krakowa.

Kandydatem z naszej szkoły był Dawid Dziubka z klasy VIIa, który przygotował swój program wyborczy i przedstawił go przed szerokim audytorium w historycznej Sali Obrad Rady Miasta. Dawid bardzo dobrze poradził sobie z  publicznym wystąpieniem i odpowiedziami na niełatwe pytania wyborców. Następnie uczniowie przystąpili do głosowania, w którym każda z 9 uczestniczących szkół miała do rozdysponowania po 5 punktów. Naszemu kandydatowi punkty przyznały trzy szkoły, co nie wystarczyło do wygrania wyborów.

Spotkanie było dla uczniów wspaniałą okazją do poznania zasad samorządności i demokracji.