Wizyta w Krakowskim Magistracie

24 listopada 2023 roku uczniowie reprezentujący nasz Samorząd Uczniowski mieli zaszczyt odwiedzić krakowski magistrat
w ramach projektu „Uczeń Obywatel”. Podczas tej wizyty, uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat historii powstania miasta Kraków, ale również zgłębili tajniki historii i architektury Pałacu Wielopolskich – siedziby urzędu.

W trakcie prelekcji prowadzonej przez radnych uczniowie wnikliwie wysłuchali historii związanych z narodzinami naszego pięknego miasta. Dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę historyczną, ale również zyskały nowe spojrzenie na bogatą kulturę
i tradycję Krakowa.

Ta inicjatywa wpisuje się w założenia projektu „Uczeń Obywatel”, który dąży do kształtowania aktywności obywatelskiej wśród młodych ludzi. Wizyta w Magistracie to nie tylko edukacyjne doświadczenie, lecz także szansa na rozwijanie umiejętności społecznych i odpowiedzialności obywatelskiej.