Wirus HPV- ważne informacje

Drogi Uczniu, drodzy Rodzice,

Wirus HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego) jest jedną z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową. Może prowadzić do poważnych chorób, w tym raka szyjki macicy oraz innych nowotworów. Dlatego tak ważne jest, aby młodzież miała świadomość zagrożeń związanych z HPV oraz dostępnych metod zapobiegania.

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV są skuteczną formą ochrony, zalecane zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Szczepionka jest bezpieczna i może znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia oraz związanych z nim chorób. Zachęcamy do skonsultowania się z lekarzem lub specjalistą w celu uzyskania więcej informacji na temat korzyści płynących ze szczepień.

Informujemy jednak, że na terenie naszej szkoły nie będzie możliwości przeprowadzania szczepień. W związku z tym zalecamy, aby rodzice skontaktowali się z lokalnymi przychodniami lub poradniami zdrowia, aby ustalić dogodny termin zaszczepienia swoich dzieci.

Dbajmy o zdrowie wspólnie!