Projekty edukacyjne w naszej świetlicy

Koniec roku za pasem, zatem możemy się pochwalić, że z powodzeniem ukończyliśmy projekty edukacyjne, które były realizowane w poszczególnych oddziałach naszej świetlicy. Wśród nich znalazły się:

1. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Cztery Pory Roku” – II edycja.
Uczniowie wykonywali prace plastyczne proponowane przez autorkę projektu. Były to tematy związane z porami roku,
wydarzeniami z kalendarza, a także inne, bliskie dzieciom. Podejmowane działania pozwalały uwolnić duszę artysty
i podjąć twórczą pracę. Prace uczniów można oglądać na profilu Facebook pod nazwą OPPE Cztery Pory Roku
(nr projektów to 147 i 162).

2. Projekt Fundacji Uniwersytetu Dzieci „Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?”
W ramach tego projektu dzieci odkrywały sekrety prac wielkich artystów, zgłębiały stosowane przez nich techniki i samodzielnie tworzyły różnorodne dzieła. Dzięki filmom edukacyjnym zwiedziły wnętrza najbardziej znanych muzeów, Wśród tematów znalazły się: gimnastyka wyobraźni, malarstwo na wodzie, zapach portretu, rzeźba powstająca z dźwięków, sztuka na szkle, sztuka malowania kwiatów i pejzażu i inne. Projekt ten pozwolił dzieciom multisensorycznie poznać świat sztuki.

3. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Razem w kosmosie”.
Projekt ten miał zainspirować uczniów do odkrywania tajemnic wszechświata, zrozumienia podstawowych zasad, które nim rządzą oraz wykorzystania nauk przyrodniczych, fizyki i sztuki w celu nauki i odkrywania kosmosu. W ramach zajęć dzieci tworzyły kosmiczny słowniczek, model Układu Słonecznego, butelkowe rakiety, poznawały kosmiczne historie, układały puzzle tematyczne i przeprowadzały kosmiczne eksperymenty. Projekt „Razem w Kosmosie” był inspirującym i edukacyjnym doświadczeniem dla uczniów, znacząco zwiększył zainteresowanie uczniów tematyką kosmosu.

Poniżej dumnie przedstawiamy uzyskane dyplomy i certyfikaty. W kolejnym roku szkolnym także będziemy uczestniczyć
w interesujących i inspirujących projektach.

Więcej informacji o pracy świetlicy szkolnej znajdziesz w zakładce „Świetlica”