„Czytamy z sercem”- Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

1 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej Czytamy z Sercem. To wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Uczniowie  uczestniczyli w głośnym czytaniu książek na temat pracy serca, co pozwoliło im lepiej zrozumieć budowę
i funkcje tego organu, a także poznać jego symboliczne znaczenie w literaturze.

Dzieci wykazały się kreatywnością, przygotowując prace plastyczne związane z sercem. Na ich rysunkach znalazły się zarówno realistyczne ilustracje serca, jak i symbole związane z takimi wartościami jak empatia, dobroć i troska o innych.

W ramach wydarzenia odbył się także konkurs Bohater literacki o wielkim sercu, który przybliżył uczniom postaci literackie odznaczające się wyjątkową empatią. Uczniowie wykonali również zakładki do książek, inspirowane motywem serca
i wartościami, takimi jak życzliwość.

Dodatkowo, w szkolnym holu przygotowano wystawę poświęconą książkom i pracom dzieci na temat serca, jego działania
i znaczenia. Wystawa przyciągnęła wielu uczniów i nauczycieli, ciesząc się dużym zainteresowaniem.