Wycieczka do Gródka nad Dunajcem – Żegnaj, Trzecia Klaso

W środę 05.06 2024 roku, skoro świt, klasa III B wraz z wychowawczynią i opiekunami udała się na wycieczkę do popularnej miejscowości wypoczynkowej – malowniczego Gródka położonego nad Dunajcem, który znajduje się prawie 100 km od Krakowa. Podróż przebiegła szczęśliwie i cali i zdrowi zajechaliśmy do miejsca docelowego. Tam czekał na nas statek, którym popłynęliśmy po Zalewie Rożnowskim aż do Zapory Nad Jeziorem Rożnowskim. Tam kapitan statku wtajemniczył nas, kiedy i w jakim celu powstał ten zbiornik wodny oraz opowiedział nam ciekawe historie o tym miejscu. Wzbogaceni o tę wiedzę i głodni wrażeni popłynęliśmy z powrotem do Gródka.

Następnie każdy z uczestników wedle swojego uznania zakupił pamiątki w postaci magnesów. Bogatsi o te doświadczenia udaliśmy się na posiłek do Karczmy Góralskiej – tam czekały na nas pyszne naleśniki z serem i dżemem oraz ciepła herbatka. Kolejną atrakcją była przejażdżka kucykiem oraz poinstruowanie nas przez opiekuna stadniny na temat zasad dbania, pielęgnowania i czesania konia. Potem przyszła pora na malowanie figurek gipsowych, które to figurki wszystkie dzieci zabrały w prezencie dla swoich rodziców. Był to wspaniały czas pełen wrażeń, a pogoda nas jak zawsze rozpieściła, ale niestety  wycieczka powoli dobiegła końca. W drodze powrotnej do Krakowa czekała na nas niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, tj. wizyta w McDonald’s.

Jednym słowem, była to już nasza ostatnia wycieczka w ramach edukacji wczesnoszkolnej, spędzona w przyjaznej
i życzliwej atmosferze, w dobrym towarzystwie i w gronie rówieśników. Chociaż trzecia klasa nieubłaganie dobiega końca, to nie rozstajemy się na zawsze.